2. Forma 1 monaco 2019 eredmény 1
  3. Forma 1 monaco 2019 eredmény 4
  4. Forma 1 monaco 2019 eredmény e
  5. Forma 1 monaco 2019 eredmény online

A ferraris a 8. körben koccant Hülkemberggel, amelytől defektes lett a gumija, és visszaesett az utolsó, 20. A 18 körben jelezte, hogy a dupla kerékcsere – lágy gumikat is kapott – sem segített, nehezen vezethető az autója, így hiába a hazai pálya, 10 körrel a koccanása után feladta a versenyt. Szinte hihetetlen, de Monacóban úgy látszik a kerékcserék tartogatták a legnagyobb izgalmakat. A Leclerc-Hülkemberg kocc miatt elrendelt Safety Cart többen is kihasználták kerékcserére. Így tett Bottas, Verstappen és Vettel. A holland volt a leggyorsabb, így hajszállal gyorsabban jött ki a boxból, mint a Mercedes, és kicsit izmoztak egymással, össze is akadtak. LAP 9/78: Bottas and Verstappen touch as they pit under the Safety Car 😯 #MonacoGP 🇲🇨 #F1 Az esetet később vizsgálták, és a holland pilóta öt másodperces időbüntetést kapott a bokszutcai ütközés miatt. Hamilton egy idő után folyamatosan panaszkodott a gumijaira, de a mérnöke folyton nyugtatgatta, mondván; nyugi, biztosak abban, hogy kibírja a verseny végéig a közepes abroncs.

Forma 1 monaco 2019 eredmény 4

2019-es monacói nagydíj Az évad 6. versenye a 21-ből a 2019-es Formula–1 világbajnokságon. Versenyadatok Dátum 2019. május 26.

Forma 1 monaco 2019 eredmény e

Mindez azért volt különösen érdekes, mert Verstappan sem állt ki kerékcserére, így az öt másodperces büntetését sem töltötte le – a szabály szerint vagy a kiállás alatt kell letöltenie, vagy a végén adják hozzá az idejéhez –, viszont folyton szorongatta az egyre idegesebb Hamiltont. A 71. körben majdnem meg is előzte: LAP 76/78 Contact! 💥 #MonacoGP 🇲🇨 #F1 Hamilton azonban pazarul tartotta magát – meg a kerekei is, amelyet kis túlzással rongyosra hajtott –, és begyűjtötte pályafutása harmadik monacói győzelmét, amelyet első sorban mérnökei és csapatfőnökei tán kissé kockázatos matekolásának és pedagógiai érzékének köszönhetett. Mivel Verstappentől levonták a végén az öt másodpercet, így a dobogó második fokára a végig csöndben autózó Vettel állhatott fel, míg a harmadik Bottas lett. BREAKING: @LewisHamilton wins in Monaco and extends his lead at the top of the standings 👏 @Max33Verstappen finishes P2, but a time penalty drops him to P4 #MonacoGP 🇲🇨 #F1 Monacói Nagydíj 2019, eredmény: 1.